Taverna, Koper
printVseprisotno računalništvo
doc. dr. Branko Kavšek
Spoznajmo poliedre
doc. dr. Jurij Kovic
Kdo je bila Hipatija?
Tina Škrokov, dipl. dediščinar
Raziskovalno področje: proučevanje sakralnih kulturnih objektov
Luka Depangher, dipl. zgodovinar
Pozitivna psihologija
prof. dr. Vlasta Zabukovec
Ustvarjalno in aktivno preživljanje časa – počitnice v gozdu
izr. prof. dr. Gorazd Sedmak
Področje raziskovanja: poslovanje turističnih podjetij, destinacijski management, trženje dediščine in valorizacije avtentičnosti v turizmu, razvoj novih turističnih proizvodov
Darija Cvikl, predavateljica, vsebinski vodja dogodka, doktorska kandidatka na programu inovativni turizem, disertacija obravnava dejavnike turistične privlačnosti gozda.
Njena raziskovalna in strokovna dejavnost je usmerjena na področje gozdnega turizma, komunikacije in vodenja. Je članica Association of Economists and Managers of the Balkans - UdEkoM Balkan.
doc. dr. Simon Kerma, doktor geografskih znanosti in sociolog kulture. Njegova raziskovalna področja so geografija turizma, vinski in kulinarični turizem, trajnostni turizem, ekoturizem in razvoj turizma na podeželju.
Gorazd Kurent, študent, gozdni turizem je predvidena tema njegove zaključne projektne naloge.
Nostalgični pogled na portoroški turizem
izr. prof. dr. Metod Šuligoj
Habilitiran je na področju poslovno-organizacijskih znanosti v turizmu. Ukvarja se z raziskovanjem managementa v turizmu in različnih tematskih turističnih proizvodov, predvsem tistih, ki so povezani z lokalnim okoljem ali s področjem bivše Jugoslavije. V tem pogledu ima tudi več objav v znanstvenih revijah. Sicer pa dr. Šuligoj izhaja iz gospodarskega okolja, kjer si je izkušnje pridobival več kot 10 let.
doc. dr. Petra Kavrečič
Zaposlena je kot zgodovinarka na Fakulteti za humanistične študije, Univerze na Primorskem. Raziskovalno se posveča zgodovini turizma, pri čemer je znana predvsem po preučevanju Istre in zahodne Slovenije. Sodelovala je pri vrsti projektov z zgodovinsko ali etnološko tematiko.
Slobodan Simič Sime
Dela v Zavodu Mediteranum Piran in je poznavalec zgodovinskega razvoja portoroškega turizma. Poseduje bogato zbirko gradiva iz različnih obdobij, kar je, v sodelovanju s Fakulteto za turistične študije – Turistica, na različnih razstavah že večkrat pokazal tudi širši javnosti. Zavod Mediteranum si že vrsto let prizadeva, da bi v Portorožu odprli muzej turizma.
Anja Pipan in
Vanda Kunst
sta študentki na Fakulteti za tursitične študije – Turistica, Univerza na Primorskem.
V letu 2017 sta veliko prispevali k uspehu projekta »komunizem in turizem: sodobne prezentacije in interpretacije s pomočjo informacijske tehnologije«, saj sta bili zelo angažirani pri strokovnih in upravljalskih nalogah. V tem pogladu bosta izkušnje pridobljene na tem projektu uspešno uporabili tudi pri izvedbi dogodka »nostalgični pogled na portoroški turizem / Nostalgic view of tourism in Portorož«
Igrivo naravoslovje
dr. Nataša Dolenc Orbanić
Področje raziskovanja: didaktika naravoslovja
Nastja Cotič
Področje raziskovanja: naravoslovno izobraževanje
Neža Gregorič
Področje raziskovanja: naravoslovno izobraževanje
Predstavitev raziskovanja delfinov v slovenskem morju
Maja Rehar
aktivna članica društva Morigenos, terenska pomočnica
Petra Podlesek
aktivna članica društva Morigenos, terenska pomočnica
EU kotiček
Urška Vezovnik, Vodja informacijske točke Europe Direct Koper - Capodistria
O projektu
Natečaji in nagradne igre
Blog
Odzivi
Literatura
Ta evropska Noč raziskovalcev je financirana s strani Evropske komisije, ukrepi Marie Skłodowska-Curie